Kontakta oss

Adress: Marknadsvägen 293, 183 79 Täby Tel: 758 91 05        Se karta 

Kansliet har öppet helgfria måndagar och torsdagar kl 10.00 - 12.00. Övrig tid telefonsvarare. Sommarstängt från 15 juni till 15 augusti.   

I Kansligruppen ingår Margit Annerstedt, Ingalill Bylund, Mona Johansson, Karin Thorán, Inger Wallin och Gunvor Abrante.  

E-post: tibbleseniorerna@gmail.com  

Adressändring

Är du redan medlem men har bytt adress eller e-postadress, så vill vi gärna få reda på det. Klicka här   

Medlemstidningen

Om Tibbleseniorernas medlemstidning

Funktionärer i föreningen

 
  Mobiltelefon E-post
Segerfeldt, C-H,  ordförande   070 652 19 80 ch.segerfeldt@scriptura.se

Bylund, Ingalill, vice ordförande

 

070 638 04 35

ingalillbylund365@gmail.com

Alsander, Ann-Kristin, medlemssekreterare

 

076 826 07 17

k.alsander@hotmail.se

Blomgren, Nils, IT-ansvarig

 

073 981 40 72

nils.blomgren@hotmail.se

Thoran, Karin, sekreterare  

070 444 76 88

karinthoran@gmail.com
Wallin, Inger, ekonomiansvarig     inger.wallin@telia.com
 
Revisorer
Westerdahl, Mats, revisor   070 928 53 46 mats.westerdahl@tyfonmail.se

Lundenmark, Lars, revisor

  070 696 02 98 lars.lundenmark@bredband.net
Lindgren, Mats
Funktionärer

Edenberg, Bobby, webbmaster

  073 052 54 19

webmaster@tibbleseniorerna.se

Thorán, Karin, kansli

 

070 444 76 88

karinthoran@gmail.com
Berner, Monica, brevduvor,  

073 924 48 50

 

Molander, Sylvia, evenemang

 

070 853 68 43

molander@hemmingsson.com

Hensman, Paul , pub  

08 768 18 97

 
       
Reseansvariga
     

Rönnholm, Gunilla

 

070 216 23 86

 

Olausson, Christina  

 

070 575 85 37

 
       

Programgrupp för månadsmöten

Leif Söderström, Sylvia Molander, klubbmästare

 

 

 
 

Redaktionsgrupp för tidningen

Eva Neveling, Lennart Cederstam, Leif Söderström, Karin Hedén, Kerstin Dahlberg

 

Valberedning
Vakant      
       

Kontaktpersoner för Tibbleseniorernas aktiviteter och funktioner

Guldkanten

Lindberger, Ingela

560 354 51

ingela.lindberger@gmail.com
Konst, kultur och teater

Wittvången Lundh, Birgitta

756 10 28  
KPR - kommunala pensionärsrådet Segerfeldt, C-H 753 00 21 ch.segerfeldt@scriptura.se
 

Lindberger, Ingela

070 735 35 22 ingela.lindberger@gmail.com
 

Bylund, Ingalill

070 638 04 35

 

 
Studieombud

Bylund, Ingalill

070 638 04 35

 

 
Syn Kontakta Täby kommun 55 55 90 00  
Hörsel Kontakta Täby kommun 55 55 90 00  

Tidningen

Tibbleseniorernas medlemstidning utkommer med 4 nummer per år.

Redaktion
Namn Telefon E-post

Ansvarig utgivare och redaktör

Neveling, Eva

070 365 04 50

eva.neveling@scriptura.se

 Till början




Denna sida ändrades 2018-05-28 BE